12 způsobů, jak vynikající poradce přidává hodnotu

Hodnota poradce. Někde tam je, ale ne vždy ji vidíme. Podívejme se detailněji na to, jakou hodnotu by Vám měl poradce přidat. Čím a kým by pro Vás měl být.

Pomáhá vám vyhnout se nákladným chybám

Pokud hypotéku nerefinancujete kvůli nižším sazbám, můžete se časem připravit o tisíce korun úspor. Tím, že investujete příliš velkou část svého portfolia do nelikvidní investice, nemusíte mít k penězům snadný přístup. Strhávání se informace z internetu. Špatně zvolené nastavení portfolia. Příliš drahé produkty. Chyb, které stojí hodně peněz, může být ve všech oblastech správy majetku hodně. Peněžní chyby a promarněné příležitosti mají mnoho podob.

Jsou to VAŠE peníze a měli byste chtít maximalizovat jejich hodnotu pro vás a vaši rodinu. Vynikající poradce vám pomůže objevit způsoby, jak zajistit, aby pro vás vaše těžce vydělané peníze pracovaly lépe, a zároveň se vyhnout chybám na této cestě.

Upozorní na slepá místa a skrytá rizika

Jste jediným živitelem rodiny? Pokud ano, máte pojištění dostatečné životní pojištění? Základní dokumenty pro plánování majetku (závěti, pověření k zastupování, svěřenské fondy)? To jsou jen některá ze slepých míst a skrytých rizik, která pomáháme odhalit během procesu finančního plánování. Co budete dělat s domem, když bude manžel v kómatu? Má kdo hlídat děti? Co když Vám zaměstnavatel ukončí pracovní smlouvu? Máte někde pozemky za které zodpovídáte, co když se zlomí strom, co na nich je, a na někoho spadne?

Hledáme rizika, která nevidíte. Chráníme majetky, chráníme rodinu. Předcházíme komplikacím.

Zjednodušuje váš finanční život

Složitost světa finančních služeb se každým rokem zvyšuje. Vynikající finanční poradce vám zjednoduší všechna finanční rozhodnutí, která vás mohou potkat, a vysvětlí vám pojmy srozumitelnou češtinou. Mít důvěryhodného poradce ve svém rohu vám pomůže ulehčit od břemene, kterému čelíte při těchto rozhodnutích.

Snaží se pro vás minimalizovat poplatky a výdaje

Vyšší investiční náklady mohou mít za následek nižší výkonnost. Snížením investičních poplatků zachováte větší část svých těžce vydělaných peněz, které pracují pro vás. Je důležité vědět, jak si váš poradce vydělává na své živobytí. Je placen za prodej produktů? Pokud ano, může to vést ke střetu zájmů. Nebo je to poradce, který se řídí pouze přímou platbou, má transparentní obchodní model a produkty neprodává? Poradci, kteří se řídí pouze přímou platbou, jsou navíc fiduciáři, což znamená, že musí upřednostňovat vaše zájmy před svými vlastními.

Provede vás turbulencemi na trhu

Emoce a peníze se obvykle dobře neslučují, takže je lepší je oddělit. Snadněji se to řekne, než udělá, a právě proto vás může najmutí profesionála, který se bude starat o vaše investice a povede vás, zachránit před negativním dopadem na vaši finanční budoucnost.

Slouží jako váš finanční obhájce

Obhájce je někdo, kdo se za vás přimlouvá a vždy upřednostňuje vaše zájmy před svými vlastními. Při výběru finančního poradce se ujistěte, že je fiduciářem, což je nejvyšší standard péče o klienta ve finančním světě.

Pomáhá vám maximalizovat vaše čisté jmění

Existuje řada způsobů, jak ušetřit na daních nebo zvládnout dluhovou zátěž. Šetření na studia, vyhýbání se chybám v hospodaření s penězi a rozpoznání příležitostí jsou další tři způsoby, které vám pomohou maximalizovat čisté jmění.

Pomáhá maximalizovat hodnotu vašeho života

Existuje rovnováha mezi spořením do budoucna a užíváním si přítomnosti. Smyslem spoření a investování je zajistit si v pozdějším životě možnost volby a dosáhnout bodu finanční svobody. Vynikající finanční poradce vám pomůže formulovat a plánovat vaše cíle. Peníze jsou prostředkem k dosažení cíle. O jaké životní cíle usilujete? Zároveň ale pozná moment, kdy je lepší Vám říct: „Teď utrácejte, užívejte si.“.

Udrží vás soustředěné na celkový obraz

Všichni jsme slyšeli citát o tom, že pro stromy není vidět les. V investování představují stromy krátkodobé pohyby na trhu, zatímco les je dlouhodobý. Pokud jste na začátku své kariéry a trh se propadne, můžete investovat peníze za nižší ceny. Pokud se blížíte k odchodu do důchodu, pamatujte, že všechny své úspory a investiční peníze nebudete potřebovat v den odchodu do důchodu ani v příštích 10 letech. Trhy se zotaví. Pokud jste v režimu čerpání, zaměřte se na to, co můžete ovlivnit (viz níže).

Káže vytrvalost a trpělivost

To jsou dvě základní vlastnosti pro úspěch v čemkoli, a zejména při investování. Vytrvalost pokračovat v investování na dobrých i špatných trzích a trpělivost mít dlouhodobou perspektivu vás odmění.

Pomáhá vám pochopit, co můžete a nemůžete ovlivnit

Při investování můžete kontrolovat tři věci: investiční náklady, které platíte, svůj investiční mix a to, jak reagujete na dění na trhu. To, co dělá trh, ovlivnit nemůžete. Kromě toho můžete kontrolovat, kolik utratíte, a máte vliv na to, kolik vyděláte. Vynikající finanční poradce vám pomůže zaměřit se na to, co můžete ovlivnit.

Zdůrazňuje, že „čas na trhu“ je výnosnější než „načasování trhu“

Pokud vás akciový trh děsí na těchto úrovních, je vysoká pravděpodobnost, že vás bude děsit ještě více na mnohem nižších úrovních. Problém s načasováním trhu spočívá v tom, že je snadné z trhu vystoupit, ale velmi těžké se na něj vrátit. Zjistili jsme, že úspěšnější je zvolit si strategii, vybrat si investiční mix a držet se obojího. Trpělivost a vytrvalost.

Vynikající finanční poradce je fiduciární, neprodává vám produkty a neustále hledá způsoby, jak zvýšit hodnotu vašeho finančního života. Tím, že vás povzbudí, abyste se soustředili na to, co můžete ovlivnit, a pomůže vám vyhnout se peněžním chybám, vám vynikající finanční poradce pomůže maximalizovat nejen vaše čisté jmění, ale i hodnotu vašeho života.

Spojme se

E-mail

me@www.samuelpseja.cz

Telefon

+420606210012

Calendly

/samuelpseja

LinkedIn

Samuel Pšeja

Facebook

Samuel Pšeja

Instagram

@samuelpseja