Cestování

Cestování se stalo jednou z nejdůležitějších věcí v mém životě. Miluju ten pocit, když jedete na letiště, letíte, vylezete z letiště v cílové destinaci... Cestování nám rozšiřuje vědomosti, donutí nás poznávat nové kultury, mentality, nasbíráme zážitky, navíc rozšiřujeme i své soft skills - umět si trip poskládat, zorientovat se, domluvit se, řešit problémy, krizové situce... Proto přináším přehled destinací, které jsem od svých 18 let letecky navštívil. Rád poradím, co kde poznat. A jedna důležitá věc - toto je taky investice, do sebe, do zkušeností.


Marrakéš

Jiný kontent, jiné vyznání, jiná kultura. Temperamentní místo plné úzkých uliček a prodejců, kteří chtějí Vaše peníze. Pokud Vám nevadí neustálý kontakt s lidmi, vyjednávaní a chaos, je to místo pro Vás. 


Kypr

Méně turistický, menší města, trochu Řecka a Turecka, nižší ceny, i v zimě celkem teplo - prostě ideální destinace. Vyplatí se projet ostrov a navštívit jednotlivá města, pláže a další místa. 


Malta

3 ostrovy: Malta - největší, nejrušnější, kloubí historické i moderní části. Gozo - tichý, ospalý, ale krásný ostrov. Comino - turistický, téměř neobydlení, nejmenší, ale s krásnou vodou. Ať už máte rádi cokoliv, zde si vybere.


Kyjev

Úžasné město které má všechno - gastronomie, kultura, noční život, hezké holky a super nízké ceny. Škoda předsudků, které Ukrajina má, protože Kyjev stojí za to. A kousek vedle je Černobyl - co říkáte?


Rhodos

První návštěva po otevření hranic skrze Covid-19, liduprázdný ostrov se zavřenými podniky, za to ale božským klidem. Místo, kde najdete krásné pláže, ale i přírodu a panoramata. A Lindos, ten má své kouzlo.


Valencie

Ne nadarmo se Valencii říká, že má od každého svého konkurenta něco - Madridu a Barcelony. Historie, moderna, příměststká pláž, méně turistů, nižší ceny. A to místo na fotce stojí opravdu za to.


Egypt

Egypt je ráj resortů, ale co se třeba podívat do Káhiry? Obrovské město, zmatek, Nil, pyramidy v Gíze, chudoba i bohatsví. To vše zde zažijete - a prožijete, protože toto místo má svoji atmosféru.


Barcelona

Tapas, Sangria, Gaudí, fotbal,... ano, to je Barcelona. Navštivte Gaudího Park Guell nebo jednu z jeho staveb, projděte se po La Ramble, okoupejte se na Barcolenetě. Možností je spousta, ale všechny jsou skvělé.


Londýn 

Další srdcovka. Multikulti velkoměsto, které má úplně vše. Miluju jeho tichý venkovský i rušný byznysový život, spoustu památek, krásné výhledy a spoustu dalších věcí. Ať je léto nebo zima, neuděláte chybu.


Madrid

Královské město jak má být. Spousta památek, úžasné parky s vodou, španělské jídlo a temperament v jedné z největších metropolí v Evropě. Toto místo s největší koncentrací barů a restaurací Vás donutí se vrátit. 


Mallorca 

Moje srdcovka - hory, dlouhé pláže, španělská kultura, německé kluby,... prostě všechno na malém ostrově. Půjčte si skútr a projeďte se - panoramata při projíždění hor Vás nenechají v klidu, toto se musí zažít.


Basilej

Průměrná mzda 120.000 Kč, pivo za 200 Kč, jídlo v restauraci minimálně za 500 Kč. Drahá a bohatá země, zároveň ale čistá a krásná. V Basileji je veškerá voda pitná, už jste pili z fontány? Doporučuji koupání v Rýnu.


Kodaň

Děšť, slunce, déšť, slunce,... asi takhle vypadá den v Kodani. Dražší město, tak jako celá Skandinávie, za to ale čisté a plné cyklistů. Nenavštívit kanál Nyhavn by byl hřích, je to přece nejfotogeničtější místo v Kodani,


Vídeň

Není to letecká destinace, ale je kousek a zbožňuji ji. Není nad to si sednout během teplého letního večera kolem Dunaje, podívat se na Stephansdom, dát si svařák na vánočních trzích a nebo sednout do Das Loft.