Na dosah Wealth managementu

Dnem i nocí makám na tom, abych posouval o několik levelů směr, který mi dává ohromný smysl, a rozhodl jsem se vytáhnout a popsat jeden z aktuálních případů, který nyní řeším – a který je ukázkou směru, kam mířím.

Před pár týdny se mi ozval mladý pár, s velice solidními příjmy a kapitálem, bytem v centru Brna bez úvěru v OV a vizí, že jej chtějí prodat, koupit nový velký byt a nějak vyřešit hypo – that‘s all. 

Než jsem se pustil do zpracování jejich požadavku, řekl jsem jim, že by těch cest jak to řešit bylo asi víc, a ať si napřed zpracujeme finanční plán bez ohledů na produkty, projdeme možnosti a alternativy, a až pak realizujeme finální řešení.

Nakonec jsme dospěli k názoru, že místo prodeje současný byt pronajmeme a budeme celý koncept řešit jinak – to je ve finále ale vedlejší, chtěl jsem spíš poukázat na to, jak a co vše spolu řešíme a kolik lidí za touto prací stojí.

Aktuálně za touto prací stojí totiž 4 lidé (a to jsme na začátku). Já jsem mozkem celé správy, definuji plán, kroky, hlídám postup a řeším si dílčí úkony. Zbytek mám rozdelegovaný na kolegy, kteří jsou v tom krapet lepší než já. 

Finanční plán jsme nastavili, takže víme, co musíme udělat a řešit. Byt si našli klienti sami a rozjelo se celé kolo. Úvěrář se pustil do otázky financování a s klienty komunikuje celé toto téma – jeho parketa. Já mezitím nechal přes právníka zkontrolovat a upravit rezervační smlouvu + SoSBK, nekupujeme nic levného, musí to být bezpečné. 

Tvoří se nám časový prostor, tak mezi tím stíháme spolu řešit koncept životního pojištění a vytvořit pojistný plán – to si beru na starost. Narážím na problém v případě úmrtí partnera. Vzhledem k tomu, že jsou ve hře 2 drahé nemovitosti, vyšší úvěr, budoucí nájemné a plánovaný sňatek, dědictví se zamotává a bylo by problémem. Propojuji to s notářem, dalším člověkem, a začínáme řešit závěť.

Jakmile se posuneme dál, musíme začít řešit úpravu a tvorbu majetkových pojistných smluv, které dá dohromady jiný kolega. Současně mám za úkol obsadit byt vhodným nájemníkem (předávám naší RK), zajistit právní servis a nájemníka pojistit. V obou nemovitostech si vezmeme na starost i připojení/přepis energií (vyřídí další partner).

Až se vše stabilizuje, tak donastavíme i investiční plán, protože budeme mít pořád celkem slušné kladné cashflow. A budeme mířit na další cíle.

Samozřejmě v čase vznikne povinnost podávat daňové přiznání, ale s tím si poradí poslední člověk v pozadí, náš daňový poradce.

Jestli dobře počítám, jen kolem tohoto klienta se pohybuje 8 lidí (já, úvěrář, majetkový specialista, notář, právník, daňař, realitní makléř, energetik). Já se točím uprostřed a hlídám, aby vše drželo náš koncept a bylo to perfektní. A klient jen s údivem pozoruje, co vše se kolem něj děje. Může objednávat vybavení do bytu v Ikea (není sponzorováno:/), chodit vydělávat peníze a chystat se snoubenkou zářijovou svatbu. Na zbytek mají totiž nás, a tady, věřím, začínám psát další příběh. Bude to jízda.

Spojme se

E-mail

me@www.samuelpseja.cz

Telefon

+420606210012

Calendly

/samuelpseja

LinkedIn

Samuel Pšeja

Facebook

Samuel Pšeja

Instagram

@samuelpseja