O klientce, které se doslova změnil život

V srpnu 2020 jsem se v Praze na doporučení setkal s potenciální klientkou. Po asi 2 hodinách diskuze jsem z ní dostal, alespoň jsem si to myslel, snad všechny informace. Byla to velmi příjemná paní s průměrným platem, pár desítkami tisíc na účtě, v pronájmu a s dospívajícím synem. Její přání bylo zrekonstruovat starou budovu na Moravě, upravit velký pozemek, nastěhovat tam své starší rodiče (ať se mají dobře) a užívat si klid mimo Prahu. Vážně se těšila. 

Bohužel jsme, vzhledem ke struktuře příjmů, zjistili, že nějaká adekvátní výše hypotéky je nereálná. Navíc jí chyběly vlastní zdroje. Cesta se zdála jako nerealizovatelná. Byla z toho smutná, a tak jsem hledal další varianty. Tahal jsem z ní, zda můžeme využít nějaké zástavy, zda by s ní do toho šel někdo z rodiny apod. Nic. Až asi po hodině z ní vylezlo – mám nějaké pozemky a chodí mi z toho pachtovné, na to jsem zapomněla úplně. Projel jsem s ní celý katastr, postahoval LVčka a slíbil jí, že zjistím, co je to vše zač a zda nám to nějak pomůže. Bylo to opravdu hodně hektarů všelijaké půdy.

Po pár dnech mi dorazila odpověď: „Hele, Same, zavolej mi co nejdříve. Ta paní sedí na milionech a vůbec to neví.“ Okamžitě jsem volal a zjistil, že část pozemků má téměř jistě skvělý potenciál v krátké době. A to se jednalo o menší část všech pozemků. S klientkou jsme se hned spojili a představili jsme jí, na co jsme přišli. Řekli jsme si, jaké jsou cesty a asi měsíc o nich diskutovali. Ona to mezitím částečně vstřebávala. Nakonec dospěla k názoru, že s tím nechce mít starosti, nechce se do ničeho se pouštět, a chce peníze co nejdříve vyplatit. Zajistili jsme kupce. 

Od našeho prvního setkání uběhlo asi 9 měsíců. Z paní, která neměla šanci na normální hypotéku, nebylo možné realizovat její sen a byla „uvízlá“ v Praze, se stala paní, které dorazily na účet vysoké jednotky milionů, a která nyní může konečně žít život, jaký chtěla. 

Mě nyní čeká nejtěžší role – celé to ukočírovat. Čeká nás nákladná rekonstrukce, mraky dílčích cílů (touha splnit si cestu do Japonska apod.) a hlavně – pracovat s celým kapitálem tak, abychom si zajistili zbytek života. Těch bodů je opravdu hodně, bude to kreativní a hlavně to bude nová životní etapa dalšího člověka. A to mě baví.

Díky všem, co se na tom podíleli – byla a je to týmová práce.

Spojme se

E-mail

me@www.samuelpseja.cz

Telefon

+420606210012

Calendly

/samuelpseja

LinkedIn

Samuel Pšeja

Facebook

Samuel Pšeja

Instagram

@samuelpseja