O mně

Poznejte svého poradce blíže…

V 11 letech jsem se, díky rozvodu rodičů, dostal poprvé do střetu s reálným světem. Zjistil jsem, jak fungují státní instituce, jak rodina hospodaří, co obnáší mít dluhy, co všechno má rodina zaplatit… Začal jsem žít život dospělých a přeskočil jednu fázi života. Hrál jsem závodně fotbal a vydělával si jako fotbalový rozhodčí.

V 15 letech jsem začal zjišťovat, že finance jsou směr, kterým se pravděpodobně vydám, a současně si poprvé pořádně natloukl, protože jsem propadl z latiny. 

V 18 letech jsem se dostal poprvé do praxe ve finančnictví. Prošel jsem více firem a snažil se zjistit, která firma mi sedne a ve které zabojuji o místo. Našel jsem. Nakonec jsem se stal ve firmě benjamínkem – s velkým odstupem.

V 19 letech jsem dostal na starost energetickou divizi, kde jsme vytvořili přes 1,5 milionu Kč na ročních úsporách, získali jsme důvěru několika obcí, restaurací a dalších subjektů.

Ve 20 letech jsem si vyzkoušel první přednášky na veřejnosti o ekonomických tématech, a další jsem následně pořádal. Začal jsem vzdělávat.

Ve 21 letech jsem se zúčastnil jako přednášející Konference českých nadějí a o měsíc později jsem byl zařazen týdeníkem Euro.cz do výběru TOP 20 nejzajímavějších dvacátníků roku 2019. Zároveň jsem se zvládl dostat do prestižní britské organizace FEIFA, díky které mám možnost přímé konfrontace s kolegy ze západních zemích na konferencích v ČR a zahraničí. No a ve finále jsem stihl odmaturovat.

Ve 22 letech jsem zaměstnal svou první osobní asistentku, abych mohl znásobit své aktivity a stále řešit klientům každý jejich požadavek. Byl jsem přijat do další poradenské profesní asociace, a to do AFPČR. Během roku jsem rozšířil své aktivity i do Prahy a Ostravy. Těsně před 23. narozeninami jsem přešel z provizního poradenství do poradenství placeného a stal jsem se nejmladším poradcem, které toto rozhodnutí provedl a uvedl do praxe. Současně jsem se stihl objevit i pár podcastech.

Ve 23 letech jsem pořídil svoji první investiční nemovitost a jako koníček se rozhodl nastoupit do oboru Právo v obchodních vztazích na Cevro Institutu v Praze. Po více než 5 letech jsem odešel z původní firmy a spoluzaložil jako řídící partner vlastní poradenskou firmu Fiduciam consilio. Ve spolupráci s AFPČR a organizací INEV jsem se stal garantem jednoho z výukových témat pro učitele ZŠ a SŠ, které MŠMT akredituje. V prosinci 2021 jsem stihl ještě podepsat Smlouvu o developerské činnosti v minimálním rozsahu 13 RD. A dál, to ještě uvidíme…

Jsem člověk, který z každé minuty těží maximum. Mám rád pravidla a drill, mám striktní režim a plán. Vyjma práce věnuji velkou část času vzdělání a sportu. Umím ale i vypnout, třeba s přáteli, při cestování nebo nějakém gastronomickém zážitku.

Vedlejší aktivity

Život není jen o práci, ačkoliv to tak, zrovna u mne, může vypadat. Ve svém volném čase se věnuji spoustě různých aktivit – přátelům, sportu, jídlu, … 2 aktivity ale mají přeci jen v mém diáři trochu větší prostor.

Spojte se se mnou jedním kliknutím
+420 606 210 012

Jsem 4x

řídící partner společnosti Fiduciam, specializující se na placené poradenství v oblasti wealth managementu

členem mezinárodní organizace FEIFA z Británie
zařazen týdeníkem Euro.cz mezi TOP 20 nejzajímavějších dvacátníků za rok 2019

členem Asociace finančních poradců České republiky

Vedlejší aktivity

Portugalsko v láhvi

Jedním z mých koníčků je i vedení e-shopu s portským vínem, kde jsem v pozici spoluzakladatele. Portugalsko v láhvi bylo založeno společně s mým otcem a stalo se rodinnou firmou. Můj otec, Pavel, pobýval dost času pracovně v Portu a během té doby si vytvořil zálibu právě v portském víně. Při jedné příležitosti se seznámil s lokálním rodinným obchodníkem a začal přes něj dovážet portské pro sebe a pár kamarádů do ČR. Delší dobu jsme vedli diskuze, zda tento koníček neuchopit více vážně a oficiálně. Toto dilema prolomila koronavirová krize, které Pavlovi omezila cestovatelské aktivity a díky vícero volného času jsme se do této aktivity pustili naplno.

E-shop stavíme na velmi širokém výběru typu vín a značek, který v ČR nenajdete. Dovážíme přímo s Porta, kde máme kontakty, a tak je naše portské opravdu portské. 🙂

Navíc máme rádi koktejly z portského a rozjeli jsme o nich samostatný projekt Porto&Tonic. Věříme, že je brzo ochutnáte i v některých restauracích či jiných podnicích.

Cestování

Cestování je pro mě nejdůležitější volnočasovou aktivitou. Umožňuje mi poznávat nové kultury, zvyky, jazyky, jídlo,.. z každého místa, z každé země, si člověk může odnést spoustu nového a aplikovat to ve svém životě či práci. Cestování je navíc o zážitcích, a ty jsou k nezaplacení. 

Za poslední 3 roky jsem nejen jednou navštívil místa jako Lisabon, Algarve, Mallorca, Porto, Malta, Madrid, Rhodos, Marrakéš, Valencie, Kyjev, Kodaň, Hurghada, Káhira, Basilej, Kypr, Londýn, Vilnius, Brusel, Antverpy, Eindhoven a Barcelona. Nepočítaje tradiční Rakousko, Maďarsko, Slovinsko či Chorvatsko. 

Každé místo má do sebe něco. Pochopíte různé mentality lidí, zvyklosti, typy ekonomik, nebo třeba různé životní hodnoty. Investujme i do sebe, do zážitků.

Developerský projekt

V prosinci 2021 jsem podepsal Smlouvu o developerské činnosti, a to s mým klientem a spolupracujícím developerem. Během roku 2022 nás čekají přípravné fáze na výstavbu min. 13 RD.

Vzdělávací kurz AFPČR/INEV

Za Asociaci finančních poradců České republiky jsme se ve spolupráci s INEVem pustili do akreditovaných vzdělávacích kurzů pro učitele ZŠ/SŠ. Já jsem garantem kurzu Kritické myšlení ve finančním světě.

 

 

Pokud raději píšete, než voláte

Samuel Pšeja

privátní finanční poradce

Jsem honorovaný finanční
poradce, který napřed poslouchá,
pak radí a vede.

Samuel Pšeja

Finanční poradce

Jsem honorovaný finanční
poradce, který napřed poslouchá,
pak radí a vede.

Zanechte mi zprávu