Moje cesta


Poprvé jsem se dostal s reálným světem a s financemi do kontaktu v 11 letech. Říká se, že každá zlá věc je pro něco dobrá, a v mém případě tomu tak bylo díky rozvodu rodičů. Zjistil jsem, jak fungují státní instituce, jak rodina hospodaří, co obnáší mít dluhy, co všechno má rodina zaplatit...

Začal jsem žít život dospělých, přeskočil jsem jednu fázi života. V 15 letech jsem se jsem zjistil, že toto je směr, kterým se vydám. Poprvé jsem se do praxe v oboru financí dostal kolem mých 18 narozenin, byla to má iniciativa. Prošel jsem více firem, "školení", a snažil se zjistit, která firma mi sedne a ve které zabojuji o místo. Tady se má představa lišila od reality, většinou mě vítali s otevřenou náručí, neřešili moje zkušenosti, věk a další kritéria, rovnou ze mne dělali "experta". Takový přístup k tomuto oboru jsem odmítal a stále jsem hledal firmu, která se chce chovat profesionálně a staví kvalitu na první místo. Našel jsem. Pamatuji si, že jsem se jednu neděli potkal s majitelem na pohovoru, který byl úplně odlišný. Dokázal jsem přesvědčit, že se máme potkat i další den. Kritéria majitelů byla tvrdá, a to je to, co jsem hledal. Nakonec jsem se stal ve firmě benjamínkem - s velkým odstupem.

V 19 jsem dostal na starost energetickou divizi, kde máme aktuálně přes 1,1 milionu Kč na ročních úsporách, získali jsme důvěru několika obcí, restaurací a dalších subjektů.

Ve 20 letech jsem si vyzkoušel první přednášky na veřejnosti o ekonomických tématech, a další jsem následně pořádal.

Ve 21 letech jsem se zúčastnil jako přednášející Konference českých nadějí a o měsíc později jsem byl zařazen týdeníkem Euro.cz do výběru TOP 20 dvacátníků roku 2019. Zároveň jsem začal s manažerskou činností. V lednu 2020 jsem se stihl ještě dostat do prestižní britské organizace FEIFA, díky které mám možnost přímé konfrontace s kolegy ze západních zemích na konferencích v ČR a zahraničí. 

Ve 22 letech jsem zaměstnal svoji první osobní asistentku, abych mohl znásobit své aktivity a stále řešit klientům každý jejich požadavek. Navíc jsem se začal více orientovat na Čechy, konkrétně Prahu. Zároveň jsem byl přijat do další poradenské profesní asociace, a to do AFPČR.

Za všechny výsledky má velkou zásluhu tým lidí z Collegas, který kolem sebe mám. Každý je profík na danou oblast a dám za ně ruku do ohně. V průběhu mé práce se klient setká s dalšími členy týmu a uvidí, že za jeho portfoliem stojí mnoho lidí. Od spolupráce očekávám lidskost, otevřenost a upřímnost. Jsem člověk, který nemá žaludek na přetvářku, lži a nekalé praktiky. Proto totéž očekávám jak od kolegů, firmy, tak od klientů. Moje práce je i mým koníčkem, proto se občas stává, že pozdě večer opouštím kancelář a brzo ráno jsem již zpět.

Jinak jsem naprosto normální člověk, který žije od 19 sám, zbožňuje cestování, miluje skvělou gastronomii a úchvatná místa, která mi dodávají energii

Čím výš je můj klient, tím výš jsem já.