Možnosti spolupráce

Jsem v celé spolupráci maximálně transparentní a férový. A proto, než se spojíme, se můžete podívat, jakým způsobem jsem placen. :) Důvěra je základ.

Provizní poradenství

Tento typ poradenství je určen především pro klienty s menšími kapitálovými možnostmi. I v tomto modelu funguji maximálně transparentně, přestože nejsem placen přímo Vámi. Řeknu Vám, jakou jsem celkové náklady portfolia, nebo proč jsem vstupní náklad nastavil zrovna na takovou výši. I tento model se snažím připodobnit honorovanému modelu, abyste věděli, za co a kolik mi platíte.

Tak jako u honorovaného modelu Vám můžu slíbit maximum své snahy, znalostí, i času - vzhledem ale k nižším úložkám si správa portfolia obvykle nevyžaduje takovou náročnost a sofistikovanost.

Ceník:

  • jednorázové vstupní náklady : 1-3 % z cílové částky, která je maximálně na 5 let dopředu - rozlišuji dle rizikového profilu portfolia
  • nákladovost fondů: vždy bude vypočítána, výši neovlivňuji přímo já, ale pouze samotným výběrem daného nástroje.

Zde se snažím eliminovat jiné typy poplatků, jako jsou výstupní nebo výkonnostní. 


Kontakty

+420 606 210 012

samuel.pseja@collegas.cz

me@samuelpseja.cz

Samuel Pšeja

Pražákova 69, 639 00, Brno

budova AZ Tower, 11. patro

působení: Morava, Praha, dle domluvy jiné části ČR

IČO 04972732, sídlo: Jana Babáka 7, 612 00, Brno

Honorované poradenství

Určeno zpravidla pro klienty s vyšším vstupním či pravidelným kapitálem nebo pro ty klienty, kteří jsou náročnější a očekávají tu nejlepší možnou službu. Tento model je plně transparentní a placen pouze Vámi, koncovým klientem. 

Při honorovaném poradenství, mimo více rozšířené a osobní služby/přístup, využívám také více typů investičních instrumentů, pokročilejší softwarová řešení, zabývám se i oblastmi ne přímo souvisejícími se samotným investičním portfoliem, ale celkovou efektivitou správy osobních financí, finančního plánování apod.

Ceník:

  • jednorázová úhrada za analýzu, finanční plán a úvodní nastavení: 15.000 Kč - 50.000 Kč, dle náročnosti práce
  • management/servisní fee: 0,4 - 1 % p. a., dle objemu aktiv, požadavků a náročnosti práce
  • high - water mark fee: 0 - 10 %, dle stylu daného portfolia

Celková nákladovost portfolia by neměla přesahovat 1,5 %, tedy služby typu Portu, Fondee apod. - akorát já jsem fyzický a pracuju více. :)